Niesiemy Chrystusa

 

18 listopada 2022

Pomagamy w zakupie ambulansu na misje

MIVA Polska zaprasza do udziału w akcji „Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans”. Organizowana jest ona od 2012 roku. Głównym jej celem jest wsparcie dla misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia poprzez wyposażenie ich w ambulanse, motocykle czy łodzie. Służą one ratowaniu życia ludzkiego oraz prowadzeniu działalności na rzecz ochrony zdrowia. Dzięki nim chorzy, niepełnosprawni i starsi, matki ciężarne i noworodki oraz ofiary wypadków, mogą otrzymać konieczną pomoc. Podczas naszej akcji promujemy używanie odblasków dla pieszych tzw. Odblaski Życia oraz modlimy się za ofiary wypadków drogowych.


 

Tylko w Afryce, według dostępnych danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, polscy misjonarze i misjonarki prowadzą obecnie ponad 20 większych szpitali i 30 mniejszych oraz 100 przychodni lekarskich, 10 leprozoriów oraz ok. 20 domów dla chronicznie chorych.

Dotychczas dzięki pomocy MIVA Polska zostało zakupionych 21 ambulansów. W 2021 zakupiliśmy 3 ambulanse; do Kifangondo(Angola), do Figuil(Kamerun)  i Ivirgazama(Boliwia), na które MIVA przekazała 78.770 Euro.


Ambulans do Centrum Zdrowia w Dimako w Kamerunie

 Centrum Zdrowia w miasteczku Dimako na wschodzie Kamerunu utworzyły i prowadzą Siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus. Działa ono jako mały szpital z opieką 24/7. Posiada on 25 łóżek, salę porodową, laboratorium. Każdego dnia Centrum przyjmuje od 50 do 100 przypadków, a w miesiącu przeciętnie 30 porodów. Prowadzone są też szczepienia ochronne. Oprócz pracy w Centrum, Siostry obejmują opiekę zdrowotną ludność w 6 sąsiednich wioskach, które znajdują się w promieniu od 2 do 20 km od Dimako.

 Drodzy Przyjaciele MIVA Polska i misji! Zwracamy się o pomoc w zakupie ambulansu do naszego Centrum Zdrowia. Brak odpowiedniego pojazdu do transportu chorych i służby na rzecz ochrony zdrowia i życia bardzo utrudnia i ogranicza naszą pracę. Niestety często zdarza się, że przy skomplikowanych porodach, albo innych trudnych przypadkach konieczne jest szybkie przewiezienie pacjenta dla ratowania życia do szpitala oddalonego o 25 km od Dimako, na operacje czy transfuzję krwi. Zdarzało się, że przewoziłyśmy chorych naszym samochodem ze wspólnoty. Brak samochodu już kilka razy spowodował śmierć albo jeszcze bardziej skomplikował leczenie. Ludność, która korzysta z pomocy naszego Centrum jest bardzo biedna, a my chcemy pomóc nawet tym którzy, nie są w stanie zapłacić nawet za leki. Dlatego bardzo prosimy MIVA Polska.i Przyjaciół misji o pomoc.

S. Virgilia Bondel , Karmelitanka


 

„Pływająca Przychodnia” na Amazonię w Peru

 Nad rzeką Napo w Peru w Santa Clotilde w Wikariacie Apostolskim San Jose de Amazonas Kościół katolicki prowadzi działalność na rzecz ochrony zdrowia już od ponad 70 lat. Do dziś działa szpital w Santa Clotilde należący do Wikariatu, który administruje też pracę 15 ośrodków zdrowia. Prowadzi tam szkołę dla 1300 uczniów. Przychodnie znajdują się w największych wioskach wzdłuż rzeki Napo i jej dopływie - Curaray na długości 650 km. Niestety, w większości tych ośrodków pracuje tylko jeden pielęgniarz. Dlatego od wielu lat szpital organizuje wyjazdowe kampanie medyczne we wszystkich 110 wioskach „w okolicy”.

Kochani! Bardzo potrzebujemy łodzi – barki rzecznej zwanej w Peru Pongero,  o długości 20m i szerokości 3m, która pomieściłaby całą ekipę kompanii medycznej czyli około 15 - 20 osób.. Łódź pełniłaby funkcję Pływającej Przychodni, ale też i do transportu chorych. Umożliwiłaby nam dotarcie do wszystkich naszych pacjentów, aby zapewnić im podstawową opiekę medyczną. Niestety, obecnie nie posiadamy żadnego takiego pojazdu, który umożliwiłby nam organizowanie takich kampanii, co bardzo mocno odbija się na zdrowiu i życiu naszych pacjentów. Jako osoba koordynująca działalność ośrodków medycznych w Wikariacie, zwracam się z gorącą prośbą do MIVA Polska  o pomoc.

  Gabriela Filonowicz, świecka misjonarka z Peru


Przekaż swój dar na Konto MIVA Polska z dopiskiem

Karetka na misje – Darowizna

69 1240 1037 1111 0000 0691 6802

Polecane filmy

Pomagamy misjonarzom!

Środki transportu zakupione na misje z pomocą MIVA Polska

Samochody

0

Motocykle

0

Rowery

0

Traktory

0

Quady

0

Silniki

0

Łodzie, barki

0

Konie

0

Riksze

0

Busy

0

Ambulanse

0

Skutery

0

Wózki

0

moto-taczka

0

Tuc-Tuc

0

Paralotnie

0

MIVA Polska

ul. Byszewska 1, skr. pocz. 112, 03-729 Warszawa 4

tel. + 48 22 678 59 83 e-mail: biuro@miva.pl

NIP 5242802131 REGON 364437048

Najbliższe wydarzenia

» więcej wydarzeń

Pomóż misjonarzom!


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
89 0.051278114318848